Ogłoszenie - informacje

6
0 Reviews
Popularne

Własna studnia – komu zlecić wykonanie przewiertu?

Jeżeli mamy na podwórku studnię oraz chcemy ją wykorzystać do podlewania ogrodu, musimy wiedzieć, iż do mamy możliwość zastosowania paru rodzajów pomp. Mogą to być pompy samozasysające, głębinowe oraz zatapialne, należy wybrać dobry rodzaj do typu studni, z której ma być pobierana woda. Najważniejsza jest głębokość studni, jeżeli poziom lustra wody nie znajduje się niżej aniżeli 8m, od ustawienia pompy, to używamy pompy samozasysające.

Natomiast pompy głębinowe mają przeznaczenie w studniach głębinowych, w jakim miejscu nie mają ograniczeń w głębokości czerpania wody. Studnie głębinowe, które mają zamontowane pompy głębinowe mają szansę stałego poboru wody. Podobne przedsięwzięcie mają pompy zatapialne, niemniej jednak przeznaczone są do czerpania wody z płytkich studni kopanych. Ich struktura i nieduża wysokość tłoczenia nie zezwala na pracę w głębokich studniach.

Przy wyborze należytej pompy nawadniającej ogródek ze studni, istotne są również parametry techniczne, umieszczone na pompach. Studnie mogą być przeróżne, zależnie od warunków gruntowo- wodnych na danym terenie. W wypadku domów jednorodzinnych studnie z wodą pitną będą miały właściwie konkretną wydajność, a na terenie nieruchomości już inną - wypróbuj przewierty pod drogami. Do studni z ujęciem wody pitnej, np. przy domkach letniskowych instaluje się rurę osłonową, a w nią rurę filtracyjną.

Tego rodzaju studnie muszą posiadać trafną głębokość, żeby rury osłonowe oraz filtracyjne znalazły się w powłoce wodonośnej. Dno studni jest zaślepione, a w jej głębi instalowane są pompy głębinowe. Studnie głębinowe z zamontowaną pompą są sfinalizowane obudową z kręgów betonowych bądź z tworzywa sztucznego. W tej obudowie mieści się zwieńczenie rury osłonowej, detal pompy z przyłączem wodociągowym oraz zawory sprzyjające do zamykania przepływu wody w rurociągu i zasilania pompy. Studnie głębinowe z woda pitną powinny mieć zamontowane takie urządzenia jak pompy głębinowe do zapewnienia porządnego ciśnienia w instalacji domowej oraz poboru należytej ilości wody.

Lokalizacja

Dane kontaktowe

Adres
Nowowiejska 2, Borkowo, Polska
Telefon
Kod pocztowy
83-330

Autor

Arting

Member since 2 lata ago
View Profile

Kontakt ze sprzedawcą

Lokalizacja sprzedawcy

Kontakt ze Sprzedawcą