Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ogłoszenie - informacje

stock-5122454_960_720

Wózki paletowe – na jakie rzeczy należy zwracać uwagę przy wyborze

Właściwe zorganizowanie pracy ma magazynach ma ogromne znaczenie dla jej bezpieczeństwa, wydajności i efektywności. Niezwykle przydatne w tym jest między innymi odpowiednie wyposażenie, które tą pracę znacząco ułatwi. Jednym z najważniejszych urządzeń pracujących na takich magazynach są obecnie wózki do palet, czyli po prostu urządzenia do przewożenia palet z zawartością. Zasada funkcjonowania takich paleciaków jest bardzo prosta. Przy pomocy specjalnych wideł i podnośnika paletę się unosi do góry, i można ją wtedy w wygodny sposób przemieścić w inne położenie. Nawet w przypadku ręcznych urządzeń nie trzeba do tego specjalnie dużo sił, a przy elektrycznych praktycznie nic nie trzeba robić. Tego typu wózki paletowe są bardzo pomocne i przydatne, pasuje jednak przy ich wyborze zwrócić uwagę na parę kwestii. Przede wszystkim zastanowić się trzeba dobrze, gdzie będą one używane i jak dużo będzie tam dostępnego miejsca. Urządzenia te różnią się chociażby długością wideł i szerokością, a to będzie miało spore znaczenie dla sprawnej pracy. Lecz należy wziąć pod uwagę także inne parametry, a tych będzie kilka do sprawdzenia. Standardowe wózki do palet posiadają udźwig który się mieści w zakresie od dwóch do trzech ton.

Jeśli tego udźwigu będzie potrzeba nieco więcej, to na pewno się znajdzie odpowiednie wersje na rynku, lecz liczyć się trzeba z dużo wyższą ceną. Następną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę, jest już wcześniej wspominana długości wideł i rozmiar. Ręczne wózki są bardziej zwarte i kompaktowe, z tego też powodu są polecane do wąskich przestrzeni. Jeśli miejsca będzie więcej, to pomyśleć można o jakimś elektrycznym modelu, szczególnie że mocno przyspiesza on pracę z uwagi na to, że nie ma potrzeby pchania go. Lepsze modele są wyposażone w odpowiednie zawory przeciążeniowe, jakie nie pozwalają podnieść większego ładunku niż dopuszczalny. Niezwykle istotnym elementem konstrukcji są koła, tu jest przede wszystkim do wyboru guma, vulkollan, poliuretan oraz nylon, każdy wymieniony materiał ma inne parametry.

+Tekst Sponsorowany+

Lokalizacja

Dane kontaktowe

Adres
Ełcka 98, 19-200 Grajewo, Grajewo County, Polska
Telefon

Autor

Arting

Member since 4 lata ago
View Profile

Kontakt ze sprzedawcą

Lokalizacja sprzedawcy

Kontakt ze Sprzedawcą